fbpx

Müra kodus

Kas pidev müra kodus häirib Sind? Iga inimese jaoks on väga tähtis, et tema kodu oleks tema kindlus. Kodu peab olema mõnus ja hubane, kus on piisavalt vaikne, et kodukontoris töötada või lihtsalt lõõgastuda. Mida teha, kui seda vaikust ei ole?

Pärast pingelist ja suhtlemist täis päeva naudime, kui kodus on rahu ja vaikus. Vaikusehetked on inimese vaimse ja füüsilise heaolu tagamiseks äärmiselt olulised. Bioneer kirjutab, et magamise ajal ei tohiks müratase ületada 45 dB. Tööd tehes ei tohiks müratase ületada 55 dB. 30⎯40% inimestest leiavad, et juba 55⎯60 dB müra on nende jaoks väga häiriv.

Kahjuks ei saa paljud inimesed seda rahu ja vaikust oma kodus kogeda, sest nad elavad halvasti ehitatud korterites või eramutes, kus iga väikseimgi heli kostab läbi ning inimene kaotab oma kodus privaatsuse.

Üldiselt inimesed tajuvadki heliga seotud probleeme müraprobleemina, mis teeb elu- või töökeskkonna ebamugavaks, tekitab stressi ja pinget, takistab lõõgastumist ja puhkamist. Negatiivne stress omakorda võib põhjustada tervisehädasid ning raskendada tööle keskendumist ja produktiivne olemist. 1–2 aasta jooksul ei pruugi müras elades juhtuda veel midagi, kuid 5–6 aastaga tekivad püsivad tervisekahjustused.

Teadlased on tõestanud, et mõned rühmad on mürast rohkem haavatavamad. Kuna lapsed veedavad rohkem aega voodis kui täiskasvanud, siis puutuvad nad rohkem kokku öise müraga. Krooniliselt haiged ja vanurid on samuti tundlikumad häirimise suhtes. Lisaks kannatavad teistest rohkem vaesemad inimesed, kes ei suuda soetada kodu vaikses eramajade piirkonnas või kes elavad halvasti isoleeritud hoonetes. 

Konkreetsed heliprobleemid kodus võivad olla:

  • Lärmakad naabrid (kõrvalkorteris, all- või ülakorrusel või hoopis kõrvalmaja aias).
  • Pereliige soovib trumme mängida või pilli harjutada, aga segab sellega teisi, kuna kõik kostab liiga läbi.
  • Soovid näiteks hilisõhtul veel magamistoas või elutoas telekat vaadata, aga see kostub lastetuppa ja segab nende und. 
  • Välismüra – elad tiheda liiklusega tänava ääres või müra tekitava hoone lähedal.
  • Soovid tekitada oma koju kodustuudio või kodukino, kuid pelgad, et see läheb liiga kalliks või võtab ära liigselt ruumi. Võibolla oled kuulnud lugusid sellest, kuidas vanasti inimesed oma kodustuudioid munakarpidega vooderdasid ning nõnda toad pisikeseks tikutopsiks muutsid. Tänapäeva innovaatilised lahendused ei võta ära liiga palju väärtuslikku ruutmeetreid ning on ka esteetiliselt kaunid ja pigem märkamatud. 

Elukeskkonna planeerimise seisukohalt on kuritegelik anda lubasid elumajade ehitamiseks linna peatänavate äärde ehk siis määrata inimesed elama tervistkahjustavasse keskkonda. Wikipedia andmeil on mürataseme soovituslik piir elurajoonides päevasel ajal 55 dB ja öisel 50 dB. Peamiselt langevad Tallinnas need piirkonnad kokku peatänavate ja raudteedega, vähem mõjutab inimesi trammiliiklus ja tööstus. Kõige rohkem kaebusi müra kohta saadakse Tallinnast ja Harjumaalt (64%), Virumaalt (16%), Tartust (12%) ning Pärnust (7%) (uuri lähemalt siit).

2007. aastal Ramboll Eesti poolt läbi viidud uuring näitab, et Tallinna elanikest ligi 30% (kuni 133 500 inimest) elab piirkonnas, kus müratase ületab soovitusliku piiri. Kõige enam mõjutab Tallinna inimesi teeliiklusest tulenev müra. Tallinna linnas on koostatud välisõhus leviva keskkonnamüra vähendamise tegevuskava.

müra kodus

SCW-l on Sinu müramurele lahendused!

Pole vaja rohkem oma kodus kannatada – keegi ei pea ka ära kolima ega trummimängust loobuma – piisab professionaalsetest lahendustest seina, lakke või põrandale ja müramured või akustika probleemid ongi lahendatud. SCW võtab iga häiriva heli kontrolli alla. Teame, mida teeme ja teame, et meie lahendused toimivad. 

Mõnikord polegi vaja mägesid liigutada. Piisab, kui liigutame heli. 

Jäta meile oma kontaktid ja võtame Sinuga 24 h jooksul ühendust!

Jäta meile oma telefoninumber, et saaksime Sinuga kiirelt kontakti võtta ja vajadusel täpsustavaid küsimusi esitada.
Kirjuta siia lahendust vajava ruumi suurus
Kirjelda siin oma vajadust - mis on probleemiks ja millist lahendust soovid.