fbpx

Heliisolatsioon

Probleem esineb hoonetes, kus erinevate ruumide vaheline sisesein ei oma piisavalt head heliisolatsiooni ja häirivad helid kostuvad läbi seina.

Kaasaegne hoonete heliisolatsioon võimaldab lahendada erinevate müratüüpide probleeme, kuid enne heliisolatsiooni materjalide soetamist ja tööde teostamist, tuleb selgeks teha, mis müraga (löögi- või õhumüra) tegemist on ja millised ruumiosad tuleb isoleerida: seinad, põrandad, laed või kõik koos. Siin on abiks meie spetsialistide teadmised, et tuvastada, mis müraga on tegu, kust see müra kõige rohkem tuleb ning millised on just selle müra tõrjumiseks konkreetses ruumis kõige paremad materjalid. 

Õhumüra

Inimesed, loomad, masinad või seadmed tekitavad õhu võnkumist. Need võnked tekivad näiteks kõneldes, liikudes või muusika kõlades. Tehnilistes kodumasinates, näiteks konditsioneerides või soojuspumpades tekib heli õhu võnkumise tulemusena nende seadmete töötades. Inimkõrv reageerib sellele kui mürale. See levib helilainetena õhu kaudu.

Struktuurne müra ja löögimüra

Struktuurne müra ja löögimüra tekivad, kui tahketes kehades või konstruktsioonielementides, näiteks koputades,  haamriga lüües või puurides tekitatakse võnkeid.  Niisugused tehnilised olmeseadmed nagu soojuspumbad või konditsioneerisüsteemid tekitavad töötades samuti vibratsiooni mehaanilise mürana. Löögimüra ehk vahelagede, treppide, trepimademete jne otsene mehaaniline mõjutamine on mehaanilise müra erikuju. Ehitusakustika seisukohalt tekib see mitte ainult konstruktsioonielemendil käies, vaid ka mööbli liigutamisel, esemete kukkumisel, laste liikumismängude ajal ning kodumasinate töötamisel. Mürahäire ehk õhu- või struktuurne müra kandub vahetult konstruktsioonielementi, levib seal edasi ning kajastub õhumürana kõrvalruumides.

Kirjelda meile oma müra või akustikaga seotud probleemi ja saadame Sulle ühe tööpäeva jooksul esmase hinnapakkumise. 

Jäta meile oma telefoninumber, et saaksime Sinuga kiirelt kontakti võtta ja vajadusel täpsustavaid küsimusi esitada.
Kirjuta siia lahendust vajava ruumi suurus
Kirjelda siin oma vajadust - mis on probleemiks ja millist lahendust soovid.